מאמרים הרטבת לילה

התמודדות עם דליפות שתן

במהלך השינה ופתרונות ספיגה

הרטבת לילה, או בשמה הרפואי Nocturia, היא מצב של הטלת שתן במהלך הלילה. יכולות להיות אינספור סיבות לבעיה, החל משתייה של משקאות המגבירים את תפוקת השתן בגוף ועד גידולים בבלוטת הערמונית. אדם בריא בדרך כלל אינו קם במהלך הלילה לצורך הטלת שתן, אך ככל שהגיל עולה, כך הבעיה שכיחה יותר. אך זוהי רק תחילתה של הבעיה; במצב רגיל המוח מעיר את הגוף לצורך הטלת שתן. אך אצל מבוגרים רבים מנגנון זה אינו מתפקד בצורה מושלמת ואז אנו מגיעים למצב של דליפות שתן במהלך השינה.

הרטבת לילה בקרב מבוגרים היא אולי הדבר שאנשים לא אוהבים לדבר עליו. אנשים רבים מתביישים ואינם מרגישים בנוח לדבר על זה ובטח שלא להודות שהם סובלים מדליפת שתן במהלך השינה. אבל למעשה ישנם עשרות אלפי מבוגרים בישראל המתמודדים עם הבעיה ומשתמשים במוצרים שונים כמו חיתולים למבוגרים ומגן מזרון המאפשרים שמירה על הסדין והמזרון יבשים.

דליפת שתן היא בעיה מוכרת ולא משהו שיש להתבייש בו, בטח שלא כאשר אתם מדברים עם רופאים ואנשי מקצוע. באופן טבעי, ככל שאנו מתבגרים אנו חווים ירידה בתפקודי הגוף. להיחלשות הגוף ישנם ביטויים שונים, כמו הופעה של מחלות כרוניות וירידה כללית במצב הבריאותי. בעיות בשליטה בסוגרים הם אחת התופעות הטבעיות של הזדקנות הגוף.

מבוגרים רבים סובלים מבעיות של בריחת שתן, בעיקר נשים מגיל 60 ומעלה, אך כמובן שגם גברים סובלים מהבעיה. הבעיה יכולה להתרחש במצב שינה וגם במצב ערות, דבר המגביר את המבוכה ואף גורם להסתגרות ודכדוך בקרב מבוגרים.

 

התמודדות עם הרטבת לילה בקרב מבוגרים

ההתמודדות עם דליפת שתן צריכה להיעשות בשני מישורים מקבילים בו זמנית. המישור הראשון הוא ההיבט הרפואי של העניין, כלומר חיפוש אחר פתרון רפואי אשר ימנע או יצמצם את המקרים של דליפת שתן. המישור השני הוא שימוש באמצעי הגנה מסוגים שונים אשר יצמצמו את אי הנוחות הכרוכה בתופעה, כלומר שימוש באמצעים לשמירה על הסדין והמזרון יבשים והגנה על הספות מפני רטיבות.

זוהי הזדמנות טובה לשאול את השאלה האם באמת יש פתרון רפואי להרטבת לילה?

דליפות שתן במהלך השינה הן למעשה סימפטום אשר יכול להעיד על בעיות שונות. על מנת להתמודד עם הבעיה ישנו צורך באבחון רפואי אשר יבדוק מה מקור הבעיה ויתאים את הטיפול הנכון להרטבת לילה. ישנם מקרים בהם הטיפולים יכולים לפתור או לצמצם את הבעיה. הסיבות לדליפת שתן יכולות להיות מחלת הסכרת; סטרס; שתייה של קפאין בכמויות גדולות; צריכת אלכוהול; נטילת תרופות; בעיות הורמונליות ועוד. טיפולים תרופתיים וגם שינויים בהרגלי החיים יכולים לעזור, אך יש להיוועץ ברופא ולמצוא את הגורם לבעיה ואת שיטת הטיפול המתאימה.

האמת שעל שיטות הטיפול אין צורך לדבר, מכיוון שהסיבות שונות אצל כל אדם ואדם, כך גם ישנו הבדל בשיטות הטיפול ואין תחליף לאנליזה רפואית מקצועית אשר תמליץ על שיטת הטיפול המתאימה. אך הבעיה היא שאנשים רבים חשים מבוכה ואינם ממהרים לפנות לרופאים. עלינו להבין שמדובר בדבר טבעי לחלוטין. כמו כן עלינו להבין שהרטבת לילה עשויה להיות סימפטום של בעיות רפואיות קשות יותר הדורשות טיפול ולא התעלמות.

החיים עם דליפות שתן

במקביל לטיפולים הרפואיים אשר נועדו לפתור או לצמצם את המקרים של דליפות שתן והרטבת לילה, עלינו גם להסתגל לחיים במצב זה שבו לעתים יש לנו הרטבת לילה במהלך השינה.

הרטבת לילה יוצרת מצב של אי נוחות ואף מבוכה; היא מרטיבה את המזרן וגורמת לריחות רעים. לאחר שהמזרן נרטב בשתן, ניקוי וייבוש המזרן הם אינם דבר פשוט ומובן מאליו, וזה רק מוסיף לאי הנוחות הגדולה שחווים מבוגרים המרטיבים במיטה.

החדשות הטובות הן שישנם אמצעים מתקדמים ויעילים לצורך שמירה על הסדין והמזרן יבשים, כמו גם הגנה על הספות מפני רטיבות. אחד האמצעים שבהם ניתן להשתמש הוא חיתול למבוגרים או תחתוני ספיגה. אך על פי הניסיון שלנו זהו אינו פתרון מספק ובלעדי ורבים מעדיפים בנוסף או כתחליף להשתמש בסדינית מגן של ברולי, המאפשרת לשמור על הסדין והמזרן יבשים בצורה יעילה. הסדינית היא אמצעי נוח לשימוש ולניקוי, מאפשרת לכם לישון בחופשיות וללא דאגות, והכי חשוב מבלי לפגוע בנוחות שלכם במהלך השינה. נראה שהסדינית של ברולי היא הפתרון האפקטיבי ביותר שיש היום עבור אנשים המתמודדים עם הרטבת לילה.

בעזרת מגן מזרן של ברולי, לא רק שתשמרו על הסדין והמזרן יבשים, אלא גם תזכו בשינה רצופה ואיכותית. שינה טובה היא דבר חשוב לתהליכים הטבעיים של הגוף ופגיעה בשעות השינה בסופו של דבר פוגעת במצב בריאותנו הגופני והנפשי. כל בעיה הגורמת להפרעה בדפוסי השינה שלנו דורשת טיפול מיידי.

הרטבת לילה – הפתרונות של ברולי

ברולי היא חברה ניו-זילנדית בינלאומית המתמחה בפתרונות ספיגה והיא מציעה סדרת מוצרים אשר הושקעה בהם מחשבה רבה והם אף זכו בפרסי עיצוב בינלאומיים. חברת ברולי מציעה לנו מוצרים לשמירה על הסדין והמזרן יבשים והגנה על הספות מפני רטיבות. אך המוצרים של ברולי אינם מעניקים אך ורק פתרון טכני; הם לוקחים בחשבון גם את המשתמש אשר נזקק לפתרון נעים ונוח בזמן השינה ולא רק לפתרון ספיגה. לכן על מנת להעניק חוויה של נוחות, סדינית המגן מזרון של ברולי כולל חלק עליון העשוי 100% כותנה, דבר המבטיח מגע נעים בעת השכיבה על המזרן ולא תחושה פלסטית סינתטית.

בניגוד למוצרים אחרים הקיימים בשוק, מגן מזרן של ברולי אינו יוצר רעשי חיכוך ורשרוש בכל תזוזה. הוא שקט לחלוטין וזה מה שתורם לחוויית השימוש במוצר, זה מה שהופך אותו לנוח.

השימוש במגן מזרן של ברולי הוא קל ופשוט, הברולי מונח על הסדין והחלפתו קלה יותר מאשר החלפת סדין. גם אם במהלך הלילה התרחשה דליפת שתן, ניתן להסיר את הסדינית של ברולי ולהחליפה באחר בקלי קלות. שימו לב כי זהו אינו מוצר חד פעמי! את הברולי ניתן בקלות לכבס ולייבש במכונה ולעשות בה שימושים חוזרים. מגן המזרן יוצא נקי לחלוטין וללא שום ריחות לוואי לא נעימים.

כאשר מחפשים פתרון לשמירה על הסדין והמזרן יבשים יש לחפש פתרון בעל יכולות ספיגה חזקות. מהבחינה הזו ברולי בהחלט נותן לנו פתרון טוב. מלבד הנוחות וקלות השימוש, המוצרים של ברולי מוכיחים יעילות ספיגה יוצאת דופן ולמעשה אין הכרח להחליפם מייד לאחר ההרטבה. מגן המזרן יאפשר לכם להמשיך לישון בנוחות מבלי להרגיש שהוא ספוג בנוזלים.

לחברת ברולי מגוון מוצרים במידות שונות המתאימות למיטת יחיד, מיטה זוגית ומוצרים נוספים בעבור הספות/כורסאות/כסא גלגלים. הוא אפילו מגיע בצבעים שונים על מנת להתאים לכיסויי המיטה. במילים אחרות, הברולי מעניק לכם שינה יבשה וללא דאגות.

אמנם מגן מזרון של ברולי אינו יכול למנוע בריחת שתן במהלך הלילה, אך הוא בהחלט יכול להעניק לכם פתרון ספיגה יעיל ונוח לשימוש. המוצרים של ברולי מומלצים מאוד על ידי אינספור לקוחות אשר בחרו במוצר לאחר שהתנסו בפתרונות ספיגה שונים והגיעה למסקנה כי זהו הפתרון הטוב ביותר.

לקריאת המלצות על המוצרים של ברולי מרחבי העולם, לחצו כאן.

עקבו אחרינו

דברו איתנו

Info@eznites.co.il

054-916-3663

איזנייטס ישראל

eznites_logo-01.png

ניתן לשלם באמצעות כרטיסי אשראי של ויזה וישראכרט.

אנחנו לא מקבלים דיינרס.

הרשמו לניוזלטר של איזינייטס

ותקבלו עדכונים על מבצעים, הטבות ומוצרים חדשים. 

לוגו של איזי נייטס