top of page

איך גומלים מחיתולים

הורים רבים בוחרים לגמול את ילדם בחודשי האביב והקיץ, של מזג אוויר החמים המאפשר לגמול ביתר קלות (קל הרבה יותר לגמול כאשר מורידים לילד את הבגדים במהירות מתי שהוא אומר או עושה סימנים לכך שהוא רוצה ללכת לשירותים). יחד עם זאת חשוב לציין שאין עונה מתאימה לכך וניתן לגמול ילדים במשך כל עונות השנה.


באיזה גיל כדאי לגמול מחיתולים?

בתרבות המערבית, גמילה מחיתולים מתרחשת בדרך כלל בין הגילאים שנתיים לשלוש – אך חשוב לזכור שכל נושא הגמילה, קשור מאוד לתרבות בה אתם חיים. בעבר הלא רחוק, כאשר נעשה שימוש בחיתולי בד (כיום יש מגמה של חזרה לחיתולים אלו ממניעים של הגנה הסביבה וחזרה לטבע), גמלו את הילדים בגיל צעיר הרבה יותר בגלל חוסר הנוחות והטרחה הרבה - באופן יחסי לחיתולים חד פעמיים. הגישות החינוכיות המתקדמות היום מכוונות לשים לב לקצב ולהתפתחות האישית של כל ילד מתוך הבנה שלכל ילד יש את הקצב האישי המתאימים לו.


חשוב לזכור, שבסופו של דבר כל הילדים נגמלים מחיתולים, אם לא מפריעים להם יותר מדי, ילד שכופים עליו להיגמל בטרם עת יכול לפתח תסמינים וקשיים שקשה מאוד להיפטר מהם מאוחר יותר.


תהליך גמילה מחיתולים הוא תהליך מורכב הדורש לפתח מיומנויות מורכבות למדי. מכיוון שאתם מכירים את הילד שלכם בצורה הכי טובה, סביר להניח שתוכלו להרגיש מתי הוא הרגע המדויק והנכון ביותר עבורו להיגמל מחיתולים.

האם יש סימנים לכל שילדכם מוכן לגמילה מחיתולים?

יש מספר סימנים שיכולים לעזור לכם להבחין שילדכם אכן מוכן להיגמל מחיתולים:

  • שאלות בנושא – כאשר הילד מתחיל לשאול ביוזמתו שאלות בנושא ומביע רצון או עניין בכך (בדרך כלל זה קורה כאשר הילד רואה ילדים אחרים בגן או בסביבתו הקרובה שנמצאים בתהליכי גמילה). לפעמים הילד שואל שאלות על נושא השירותים כאשר הוא רואה ילדים או מבוגרים נכנסים לחדר השירותים – רצוי לנסות ולעודד את הילד לדבר על כך, אך לא לכפות את הנושא עליו אם הוא מאבד עניין.

  • עצמאות בהורדת בגדים – כאשר הילד מסוגל להוריד בעצמו את המכנסיים, החיתול, או התחתונים.

  • פעמים רבות הילד אומר שהוא רוצה להשתמש בסיר או באסלה גם אחרי שעשה פיפי או קקי בחיתול.

  • קישוריות – הילד מבין ויודע לקשר בין הצורך שלו לעשות קקי או פיפי לבין שימוש באסלה או בסיר.

  • חיתול יבש – ככל שהילד מצליח לשמור על טווחי זמן גדלים והולכים יותר של חיתול יבש.

  • ישיבה על סיר או אסלה – כאשר הילד מסוגל להתיישב באופן עצמאי על האסלה או הסיר, ולהישאר מספיק זמן על מנת לעשות קקי או פיפי.

אז איך לגמול מחיתולים? מהם הצעדים שכדאי לנקוט לגמילה נכונה?

יש מספר צעדים שמומלץ לעשות על מנת להתכונן בצורה נכונה לפני שמתחילים גמילה מחיתולים, הנחיות אלו יעזרו לכם ולילדכם לצלוח ביתר קלות את שלב הגמילה וכול התהליך יהיה פחות מבלבל ומאיים – הגמילה תהיה מהירה וקלה יותר עבורו וכמובן גם עבורכם.


אלה ההכנות שכדאי לעשות כהכנה ובמהלך גמילה מחיתולים:

  • סיר או ישבנון – מומלץ לקנות את הסיר או הישבנון כמתנה מיוחדת לילד, אפשר אפילו ללכת יחד איתו לחנות ולבחור את הצבע שהוא רוצה – הבחירה שלו תעזור ביצירת התלהבות ותחושת שייכות לסיר.

  • תקשורת מילולית – כאשר אתם מחליפים חיתול לילד או כאשר אתם הולכים איתו לשירותים, דברו איתו על הנושא, רצוי להזכיר ולהשתמש במלים "קקי" ו"פיפי" על מנת שהילד יקשר בין הדברים לבין הליכה יזומה לסיר או לישבנון.

  • כאשר יש קקי או פיפי בסיר – יש לשבח ולעודד את הילד ולומר לו שאתם גאים בו.

איך גומלים מחיתולים - כמה מילים לסיכום

תהליך הגמילה דורש הרבה סבלנות והכלה וחשוב להגיע אליו בשלים ורגועים, יחד עם ההבנה שמדובר בתהליך שעלול לקחת מס ימים. בימים אלו רצוי לשהות בקרבת הבית בכדי לאפשר לילד את הנוחות והבטחון המרבים.


איזינייטס מספקת מגוון פתרונות איכותיים ומפנקים לחיים נוחים יותר.

אנו היבואן הבלעדי של המותג ברוֹלִי – מותג ניו-זילנדי. לברוֹלִי מגוון מוצרים איכותיים, מעוצבים וידידותיים לסביבה המקלים על המשתמשים והמטפלים להתמודד בצורה מכבדת, נעימה וקלה עם דליפות שתן והרטבות לילה, לכל טווחי וסוגי האוכלוסיות.

כל המוצרים מבית איזינייטס נבדקו על ידינו באופן אישי וקפדני ליצירת מבחר איכותי במיוחד ואנחנו ממשיכים ומרחיבים את ליין המוצרים של איזינייטס.אם אתם רוצים לשמוע עוד על מגוון מוצרים איכותיים המקלים על הורים בתהליך הגמילה, נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 054-916-3663 או בכתובת אימייל: Info@eznites.co.il או צרו קשר כאן.

Comments


bottom of page